MODEL BRNĚNSKÉHO NÁDRAŽÍ

  1. Domů
  2. Novinky a Akce Centra
  3. MODEL BRNĚNSKÉHO NÁDRAŽÍ

Akce

MODEL BRNĚNSKÉHO NÁDRAŽÍ

Galerie Vaňkovka Brno
15. LEDNA AŽ 5. ÚNORA

3D model a zajímavosti o jeho výrobě

Od 15. ledna do 5. února 2022 budou mít návštěvníci brněnské nákupní Galerie Vaňkovka možnost zhlédnout výstavu nového brněnského nádraží. Její součástí bude 3D model vítězného návrhu i zajímavosti o jeho výrobě. V pondělí 17. ledna bude výstava slavnostně zahájena za přítomnosti náměstka primátorky Petra Hladíka a architekta města Brna Michala Sedláčka. 

Velký 3D model, jenž bude v pasáži vystaven, vzniknul na základě územní studie nové čtvrti Trnitá. V minulosti byl využíván porotou v mezinárodní soutěži o nové brněnské nádraží, kdy do něj byly vkládány jednotlivé soutěžní návrhy. V Galerii Vaňkovka pak bude vystaven s vloženým vítězným návrhem nizozemského ateliéru Benthem Crouwel Architects, který stojí například také za projektem nádraží v Rotterdamu nebo za rekonstrukcí a dostavbou nádraží v Amsterdamu.

Kromě 3D modelu budou pro zájemce připraveny odpovědi na otázky týkající se zásadního brněnského projektu či fotokoutek Giffy. Jedná se o fotokoutek sestavený hned z osmi fotoaparátů, který v okamžiku vytvoří GIF namísto fotografie. Pozadím bude tematicky zasazen do prostředí budoucího nádraží. Atrakce bude v provozu o víkendech 23. až 24. a 29. až 30. ledna.

Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční 17. ledna v rotundě nákupní galerie. Začátek je naplánován na 17 hodin. U této příležitosti budou s úvodním slovem přítomni náměstek primátorky Petr Hladík a architekt města Brna Michal Sedláček.

Model nádraží