Zpátky do školy: doplnění povinné výbavy a recept na rychlou svačinu do krabičky

Blog

  1. Domů
  2. Blog
  3. Zpátky do školy: doplnění povinné výbavy a recept na rychlou svačinu do krabičky

Zpátky do školy: doplnění povinné výbavy a recept na rychlou svačinu do krabičky

Prázdniny se pomalu blíží ke konci a děti se chystají zpět do školních lavic. Nástup nebo návrat do školy vyžaduje nákup potřebných pomůcek a obměnu šatníku. Je důležité výběr nepodcenit a⁠ při pořizování výbavy volit kvalitnější produkty, u nichž je vyšší šance, že se dětem nerozpadnou po prvním použití.

Nakupování na začátku školního roku může být oříšek, proto jsme si pro vás nachystali tipy, jimiž se lze inspirovat. Seznam jsme doplnili o jednoduchý recept na zdravou a chutnou svačinu, kterou vaše děti o přestávce jistě ocení.

Školní aktovka je zcela klíčová

První nepostradatelnou věcí je bezesporu školní aktovka. Pevný batoh by měl držet tvar a usnadňovat žákovi manipulaci jak s taškou, tak s obsahem v ní. Správná aktovka musí splňovat hned několik parametrů: mít nízkou hmotnost, vyztužená záda a dostatečné množství reflexních prvků. Stejně tak je důležité správné usazení na zádech. Široké měkčené popruhy by měly být navrženy tak, aby dokonale přilnuly a rovnoměrně zatížily ramena dítěte.

Praktické a trendy oblečení

Se startem školního roku se hodí protřídit šatník a nakoupit nové kousky oblečení. Ideální volbou jsou mikiny v tlumených barvách, které jsou vhodné jak do školy, tak na odpolední program v podobě kroužků či jiných aktivit. Podzimní počasí je oproti létu chladnější, mikina tak zahřeje, zároveň také vypadá stylově.

 

Nezapomeňte na kalkulačku

Ve výbavě nesmí chybět základní psací a výtvarné potřeby. Pero vybírejte podle toho, zda je dítě levák, nebo pravák. Mělo by být lehké, psaní usnadní i protiskluzová úprava rukojeti. Oblibě se těší také gelová pera, která jsou různobarevná a školákům usnadňují přehlednost v zápiscích. U těchto základních pomůcek to ale nekončí. Nedílnou součástí výbavy by měla být kalkulačka, která je při studiu často nepostradatelným pomocníkem.

Zdravá svačina do krabičky

Co zabalit dětem do školy k zakousnutí, řeší každý rodič. Zkuste kupovanou svačinu z bufetu vyměnit za zdravější alternativu, jejíž příprava nezabere mnoho času. Inspirujte se jednoduchým receptem, který si pro vás připravil supermarket Albert:

Budete potřebovat:
4          plátky celozrnného toustového chleba
máslo
2          listy hlávkového salátu
4          plátky ementálu
4          plátky šunky od kosti
6          kusů nakládané okurky

Postup:
Dva plátky chleba namažte máslem, navrch naaranžujte listy hlávkového salátu a na ně dejte po dvou plátcích ementálu a šunky od kosti. Navrch rozdělte tenká kolečka okurek. Přiklopte zbývajícími chleby, které můžete případně rovněž namazat máslem.

Zdroj: https://www.albert.cz/recepty/celozrnny-sendvic-se-sunkou-a-syrem

Tip od nás: Abyste udrželi svačinu čerstvou a svěží, vyzkoušejte krabičky na vakuování, ze kterých jednoduše odsajete vzduch. Nejen, že jídlo déle vydrží, ale zároveň neplýtváte jednorázovými obaly a pomáháte chránit životní prostředí.

Pohodlná obuv

Se začátkem školního roku je také dobré zkontrolovat botník. Dětská noha se totiž vyvíjí a roste v raném věku až o 15 až 18 milimetrů za rok. Nohy malého dítěte pak vlivem špatné obuvi snadno podléhají deformacím. Je dobré volit boty, které nejsou příliš široké, ale ani příliš úzké. Ve špičce musí být dostatek místa pro prsty dítěte. Na cestu do školy je proto nejlepší variantou obuv z prodyšného materiálu, tak, aby se v ní dítě cítilo pohodlně.