Velikonoce

Blog

  1. Domů
  2. Blog
  3. Velikonoce

Velikonoce za rohem! Tipy na zdobení vajíček a recept na čokoládového beránka

S jarem neodmyslitelně souvisejí velikonoční svátky, které se často nesou v duchu pestrých barev a výborného jídla. Slunečné počasí přímo vyzývá k obměně interiérové výzdoby a k upečení sladkých dobrot.

Vyrazte společně s rodinou na velikonoční nákupy do Galerie Vaňkovka a třeba vám padne do oka i outfit, který můžete vytáhnout na Velikonoční pondělí a přivítat tak koledníky v plné parádě.

Jaro přivítejte květinovým vzorem

Velikonoce přímo vybízejí k sváteční výzdobě domova. Jarní dekorace mají navíc tu výhodu, že nejen rozzáří každou místnost, ale působí pozitivně také na naši psychiku. Letos jsou trendy především pastelové barvy a vintage květinové motivy tulipánů a sedmikrásek. S dekoracemi slaďte i kuchyňský servis, velikonoční tabule si o obměnu porcelánu doslova „koleduje“.

Zdobení vajíček pro děti i dospělé

Buďte kreativní a místo klasického barvení použijte na vajíčka pro koledníky veselé obtisky. Vybírat si lze ze spousty nápaditých vzorů, které kraslicím zaručeně dodají originální vzhled. Obtisky jsou navíc jednoduché k použití, proto po nich sáhněte zejména tehdy, pokud vám se zdobením budou pomáhat děti.

Beránek, po kterém se jen zapráší

Co by to bylo za Velikonoce bez beránka? Tato klasika nesmí chybět na žádném českém stole. Zkuste si upéct tohoto speciálního čokoládového podle receptu, který si pro vás připravil supermarket Albert:

Budete potřebovat:
4 vejce
150 g pískového cukru
1 balíček vanilkového cukru
1 smetanu ke šlehání
2 hrnečky polohrubé mouky
2 lžíce rozinek
tuk na vymazání
hrubou mouku na vysypání formy
moučkový cukr na posypání
2 čokolády

Postup:
Formu vymažte tukem a vysypte moukou. Z bílků ušlehejte pevný sníh, postupně do něj přidávejte pískový a vanilkový cukr a šlehejte, až se cukr rozpustí. Lehce vmíchejte žloutky, smetanu, prosátou mouku a propláchnuté okapané rozinky. Těsto vlijte do formy a stěrkou je nahrňte k okraji. Vložte do mírně vyhřáté trouby a zvolna pečte dozlatova. Upečeného beránka nechte chvilku stát a potom vyklopte. Vychladlého jej na závěr polijte rozpuštěnou čokoládou.

Zdroj:
https://www.albert.cz/recepty/cokoladovy-beranek

Outfit na pomlázku pro ni

Velikonoční pondělí je za rohem a vy nevíte, co na sebe? Nepodceňte přípravu a nachystejte si outfit dopředu, ať vás nic nepřekvapí. Pro tuto příležitost jsou ideálním řešením vzorované šaty v pastelových barvách. Sáhněte po barevných odstínech, které jsou letos v kurzu – modrých, zelených nebo lila fialových. Nebojte se experimentovat, barvy můžete kombinovat i mezi sebou, look pak díky tomu ozvláštníte.

Outfit na pomlázku pro něj

Při výběru oblečení na pomlázku často tápou i pánové. Doporučujeme volit světlejší barvy, které působí minimalisticky a dobře se kombinují. In je letos zejména béžová v kombinaci s bílou. Důležité je nebýt příliš formální, ale naopak nevolit ani tepláky a vytahanou mikinu. Ležérní kalhoty s jednobarevným tričkem jsou tak ideální volbou, se kterou nešlápnete vedle.