Svatební sezóna startuje: po jakém outfitu sáhnout a kterých pravidel se držet?

Blog

  1. Domů
  2. Blog
  3. Svatební sezóna startuje: po jakém outfitu sáhnout a kterých pravidel se držet?

Svatební sezóna startuje: po jakém outfitu sáhnout a kterých pravidel se držet?

Prázdninové měsíce jsou obdobím, kdy se koná největší počet svateb v roce. Ať se jedná o komorní obřad v úzkém rodinném kruhu nebo velikou oslavu na zámku, pro dress code svatebčanů platí hned několik zásadních pravidel.

Pokud vyrážíte na svatbu kamarádce, kolegyni či sestře, určitě už probíráte svůj šatník a v duchu plánujete, co si vzít na sebe. Nevíte si rady? V tomto článku vám dáme hned několik tipů, se kterými na takové výjimečné události zazáříte a svatební den si užijete na sto procent.

Bílá barva patří pouze nevěstě. Slaďte svůj outfit s doprovodem

Barvy jsou vítány, pozor ale na dvě výjimky. Na bílou má monopol pouze nevěsta a černou rovněž doporučujeme nechat doma. Ideální volbou je například korálová, meruňková, žlutá nebo modrá. Může se stát, že budoucí novomanželé chtějí ladit svatbu do jednotného odstínu. V takovém případě najdete preferované barvy většinou ve svatebním oznámení.

K vašim šatům by měl alespoň jedním prvkem outfitu ladit i váš doprovod. I v pánské módě se dá experimentovat. Ke korálové barvě šatů tak může partner obléct například kalhoty nebo košili v podobném odstínu, čímž lze jednoduše oživit klasický oblekový outfit. Léto září barvami, takže i mužská saka mohou být v jiném než černém odstínu. Pro letní svatby se hodí tmavě i světle modrá, hnědá nebo šedá.

Doplňky: zlaté náramky, hodinky nebo praktické sluneční brýle

Přestože se u šatů vyplácí sázka na jednoduchost, to stejné rozhodně neplatí o doplňcích. Svatby jsou perfektní příležitostí, která dovoluje vytáhnout výraznější šperky. Ideální je sáhnout po zlaté barvě, jež se hodí pro sváteční události. Hlavním kritériem svateb je totiž elegance.

Ani pánové se doplňků nemusí bát. Korálkové, kožené či perlové náramky jsou pro letní svatby skvělým prvkem, který dokáže oživit outfit. Pokud si na náramky netroufnete, můžete místo nich zvolit moderní hodinky a sluneční brýle.

 

Zásadní je pohodlnost – chladivý satén a kožené polobotky

Prázdninové svatby mají kromě optimistické atmosféry taky jeden vykřičník – horko. Oblečení by tak mělo být nejen stylové, ale také pohodlné a praktické. Volte proto kousky z kvalitních látek, které dobře sají vlhkost, zároveň ale neubírají na noblese. Skvělým materiálem pro tyto účely je lesklý chladivý satén nebo vzdušný šifon.

Pro dlouhý večer plný tancování je potřeba elegantní pohodlná obuv. Muži nešlápnou vedle s koženými šněrovacími polobotkami – k modrému saku vezměte hnědou variantu, k šedému zase naopak černou. Dámy mohou sáhnout po společenské obuvi, která podpoří elegantní vzhled. Ideální volbou jsou lodičky, i tady je ale dobré přípravu nepodcenit. Doporučujeme zaměřit se na podpatek a zvolit spíše širší – ať už kvůli travnatému terénu venkovních svateb, tak i pro pohodlnou večerní tancovačku.