Jaro je ve vzduchu! Vsaďte na beauty novinky v podobě korálové rtěnky nebo grapefruitové vůně

Blog

  1. Domů
  2. Blog
  3. Jaro je ve vzduchu! Vsaďte na beauty novinky v podobě korálové rtěnky nebo grapefruitové vůně

Jaro je ve vzduchu! Vsaďte na beauty novinky v podobě korálové rtěnky nebo grapefruitové vůně

Se slunečným počasím přicházejí na pulty obchodů rovněž jarní beauty novinky. Z pohledu trendů se letos do popředí tlačí jemné oční linky, citrusové vůně či rtěnky v lesklých odstínech. I do aktuálního make-up sortimentu se promítla barva roku magenta, která je oblíbená zejména u očních stínů nebo tvářenek. Prodejny však již v těchto chvílích nabízejí ještě mnohem více jarní inspirace.

Jaro volá po barvách: korálové rty

Rtěnky k jaru neodmyslitelně patří, protože opticky rozzáří obličej a podtrhnou úsměv. Napříč všemi make-up kolekcemi momentálně dominují oranžovo-červené tóny. A není divu, tento odstín sluší všem typům pleti i barvám vlasů, od brunetek po blondýnky. Hodí se zároveň jak do práce, tak na večerní party.

Odstín roku 2023: smyslná magenta

A u barev ještě zůstaneme. Jistě jste už zaznamenali, že letošní rok patří tajuplné magentě. Tento záhadný název je označením pro červenou barvu s podílem fialové. Dalo by se říct, že má odstínově poměrně blízko k purpurové. Ve stojanech s kosmetikou ji můžete zahlédnout například v podobě paletky očních stínů, se kterou zaručeně zvládnete vytvořit trendy jarní look.

Na parfémovou scénu přicházejí citrusové tóny

Každý si pod ideální jarní vůní představí něco jiného, spojovníkem však většinou bývá svěžest. Ta se objevuje i v letošních novinkách, úspěch sklízí tóny grapefruitu a rebarbory. K citrusové notě skvěle ladí například jasmín, dohromady tak tyto složky tvoří dokonalé kombo, díky němuž se za vámi budou všichni otáčet.

Oční linka vykreslená tence a precizně

Éra výrazných kouřovek je s koncem zimy za námi. Na scénu se naopak po nějaké době vrací jemně a pečlivě vykreslená linka, která opticky zahustí řasy a při správně namalovaném ocásku vytvoří kočičí pohled. K takové technice líčení je dobré zvolit oční linky s detailním a špičatým aplikátorem, který usnadní práci.

Bronz ještě před létem díky konturovací DUO vychytávce

Jeden trend přece jen pokračuje i po zimě. Jedná se o rozjasněnou pleť s vykonturovanými tvářemi. Díky této kombinaci přirozeně zvýrazníte lícní kosti, dodáte obličeji efekt opálení a na sluníčku vaší tváři nebude chybět lesk a šmrnc. V prodejnách jsou k dostání praktická dua, která obsahují jak tmavý konturovací pudr, tak i samotný rozjasňovač.

 

Lesk na rty jako poslední tečka v líčení

Téměř každá značka letos přišla s lesky, které opticky zvětšují rty. Na trhu je tak nepřeberné množství produktů, od třpytivých variant až po pomády s obsahem chilli. Ty díky pálivosti rty na nějakou dobu opravdu fyzicky zvětší. Nezapomeňte, že takto zvýrazněné rty už stačí doplnit pouze jemným líčením.