Bílá, červená i třpytky. Stylistka radí, jaké jsou trendy letošního jara

Blog

  1. Domů
  2. Blog
  3. Bílá, červená i třpytky. Stylistka radí, jaké jsou trendy letošního jara

Bílá, červená i třpytky. Stylistka radí, jaké jsou trendy letošního jara

Oblíbenci letošní jarní sezony jsou jasní. Patří mezi ně jednoduchá bílá a živelná červená barva. Mezi vzory dominují růže a po delší odmlce si navíc své místo na výsluní opět získaly baleríny. Naopak držákem napříč sezonami je volný střih a džínovina. Jaké jsou další trendy a jak se letos na jaře obléct, vám poradí šéfstylistka České televize Jarmila Krahulcová.

Začneme dobrou zprávou. Nemusíte si nakoupit úplně nový šatník, letošní jaro totiž nepřináší žádný velký módní výstřelek. Máte ještě z minulého roku oblíbený kousek, na který nedáte dopustit? Tak ho tam nechte. Stačí ho doplnit o pár novinek ve znamení letošního roku. Začněte barevným vyladěním šatníku.

„Dominuje bílá barva. Její obrovskou výhodou je, že se hodí ke všemu a sedí na jakýkoliv kousek oblečení,“ popisuje stylistika. Čistá jednoduchá barva, která ale dokáže i tak rozzářit jaro. Nejčastěji se s ní setkáte ve smart casual looku. Takže pokud chcete přijít na pracovní schůzku oblečená ve znamení letošních trendů, pak rozhodně vytáhněte bílý kalhotový kostým ve volném střihu.

Sukně jako must have kousek

A pokud jste spíš fanynkou sukní než kalhot, na jaře přichází váš čas. „Volné bílé sukně nebo šaty ve všech délkách budou nezbytným prvkem jarního šatníku,“ říká Krahulcová. Dokonale se dají sladit s vysokými kozačkami, které oceníte v období, kdy ještě slunce sbírá síly, a navíc dodají vašemu outfitu nádech elegance.

K šatům můžete obout i kecky, ty jsou trendem celého desetiletí. Nebo si můžete pořídit baleríny, které se po delší odmlce opět hlásí o své místo ve světě módy. Vybrat si je můžete třeba právě v bílé barvě.

 

 

Pokud máte raději živelnější odstíny, zejména pak červenou, určitě vás potěší, že její čas přichází právě teď. „Pasé není ani monochromaticky červený outfit. Pokud se na to necítíte, určitě přihoďte k outfitu alespoň nějaký prvek v této barvě,“ radí stylistka.

Třeba růže. Ty totiž jarním vzorům kralují. A to nejen v podobě potisku, ale především jako strukturovaný vystupující prvek. Pozor ale. Ačkoliv jsou bílá a červená na prvních příčkách jarních trendů, mají každá své místo a neměly by se míchat dohromady.

Stylingu vládne volnost

„Pokud jde o střih, tak se vyplatí vsadit na prodlouženou siluetu. Tedy například kalhoty s vysokým pasem. Nemusí jít ale nutně o džíny,“ říká Krahulcová. A to i přesto, že džínovina je stále in a jen tak o své místo ve fashion světě nepřijde. V jejím případě ale móda postupuje po stopách trendů 90. let a pas se u džínových kalhot snižuje zpátky k bokům.

Vysoký pas a dlouhé volné nohavice ale zkuste obléct u společenských kalhot, u kterých tento střih stále funguje. Když k nim navíc přidáte podpatky, dosáhnete prodloužené siluety. Vedle toho se využívají styly pracovního oblečení, například montérek. Ale pozor, to nesluší každému. A je potřeba si vzpomenout, že jednou z věcí, které nikdy nevymřou, je nosit to, co sedí k vaší postavě.

Pokud chcete jakýkoliv outfit trochu rozzářit, potěší vás, že z módy rozhodně nevyšly metalické barvy. „Stříbrná, zlatá nebo bronzová se obzvlášť hodí do společenských outfitů. Třpytivé sako pak stačí doplnit jednobarevným trikem s jednoduchými kalhotami a můžete vyrazit do kina i do města,“ říká stylistka.  

Trend pro každé roční období: cítit se dobře

Ať už je jaro nebo zima, stále platí, že není potřeba nechat se trendy slepě řídit. Důležité je sledovat, jak se móda a styl oblékání vyvíjí v současnosti. „Protože to, co bylo přípustné v 90. letech jako maximum smart casual, už je dneska úplně jinak. Spousta lidí tohle neví a pak vypadají hrozně svázaně a jejich oblečení je nuda,“ vysvětluje Krahulcová.

Tím nejdůležitějším tedy zůstává cítit se v tom, co máte na sobě, dobře a obléct se vhodně k dané situaci. Protože ačkoliv se móda posouvá, tak například tenisky a džíny do divadla nepatří a nejspíš ani nikdy nebudou. Ať už si proto na sebe vezmete cokoliv, myslete kromě svého pohodlí i na příležitost, pro kterou se oblékáte.