Módní inspirace z Fashion Weeku: mokasíny na platformě a trend prošívaných vest

Blog

  1. Domů
  2. Blog
  3. Módní inspirace z Fashion Weeku: mokasíny na platformě a trend prošívaných vest

Módní inspirace z Fashion Weeku: mokasíny na platformě a trend prošívaných vest

Podzimní pražský Fashion Week je v plném proudu a do hlavního města se sjíždějí přední čeští návrháři, aby lidem ukázali svou práci. V tomto článku se ohlédneme za jarním týdnem módy, který předeslal trendy právě na podzimní měsíce. Inspirací mohou být nejen samotní tvůrci oděvů, ale také návštěvníci, jejichž outfity často stojí za povšimnutí.

I když je blížící se roční období často pochmurné, můžete si jej zpříjemnit pěkným oblečením. Využijte posledních dní, kdy ještě nemusíte schovávat stylové kousky pod péřovou bundu. Vyrazte do nákupního centra a nechte se inspirovat trendy z Fashion Weeku, které jsme pro vás shrnuli.

Nízký pas vede na plné čáře

Hitem letošního podzimu je nízký pas, ať už u kalhot a džínů, nebo sukní. Tento střih lichotí zejména vysokým postavám, správně zvolený model může ale padnout komukoliv. Na jarním týdnu módy byl nízký pas hojně přítomný v modelech od známé návrhářky Vandy Jandy. Pokud byste chtěli pořídit kalhoty v tomto stylu, pečlivě vyberte střih nohavic. Na podzim totiž pokračuje popularita hlavně těch zvonových.

TIP ► Džíny z prodejny Reserved, 899 Kč

V botníku by neměly chybět mokasíny

Mokasíny jsou do podzimního počasí povinnou výbavou, oblíbené jsou zejména díky kombinaci pohodlí a stylu. Možná právě díky tomu se staly botami letošní sezóny. Zpopularizovaly je zejména světové značky Gucci a Chanel, není proto divu, že je zvolilo i několik návštěvníků Fashion Weeku. S mokasíny neuděláte krok vedle, ať už pořídíte klasické, či moderní na vysoké platformě.

TIP ► Mokasíny z prodejny Deichmann, 899 Kč

Vsaďte na průsvitnost

Šaty nejsou in pouze v létě, naopak. Můžete je vytáhnout i na podzim a oživit třeba průsvitnými prvky tak, jak to u svých modelů udělal i Tomáš Němec. Tyto prvky totiž nabízí fantastické možnosti kombinování, které jsou výzvou zvláště pro ženy, jež si s módou rády hrají. Nezapomeňte, že vždy záleží na míře průhlednosti, od toho se odráží také vhodná barva šatů. Pro nevšednost průhledného materiálu je většinou dobré zvolit spíše tlumené barvy a nepřehánět to s výraznými doplňky.

TIP ► Šaty z prodejny Mohito

Návrat takzvané baguette kabelky

Už na jarním Fashion Weeku bylo jasné, že baguette kabelky jsou opět v kurzu. K jejich popularitě přispěl americký seriál Sex ve městě. „Baguette“ je malá taška s podlouhlým tvarem a krátkým popruhem k nošení přes rameno nebo v ruce. Je ideální volbou na procházku nebo schůzku, zvláště pokud nepotřebujete velkou pracovní tašku.

TIP ► Kabelka z prodejny Reserved, 699 Kč

Sáhněte po výrazných vzorech

Vzorované kousky nikdy nevyjdou z módy a vědí to i tvůrci, kteří stojí za značkou La Formela. Ti svůj model ozvláštnili zebrovaným vizuálem. Nebojte se ani vy experimentovat, oblečení by přece nemělo být nudné. V obchodech najdete široký výběr vzorovaných kousků v dámském i pánském oddělení.

TIP ► Svetr z prodejny House, 759 Kč